هزینه ثبت نام: رایگان
ظرفیت باقیمانده: 0 نفر
زمان: سه شنبه 23 شهریورماه 1400 ساعت 20-19
مکان: وبینار به صورت مجازی برگزار می گردد.

آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می کند:

 

سخنرانی علمی با موضوع

رادیوفارماسیوتیکال ها ی ترانوستیک در پیش بالین و بالین

 

خلاصه سخنرانی:

ترانوستیک (Theranostics): ترکیب  therapy(درمان) و diagnosis (تشخیص) است  در پزشکی هسته ای ترانوستیک تاریخچه ای طولانی دارد و شامل استفاده از یک ماده رادیواکتیو تشخیصی باند شده به دارویی خاص است که به منظور تشخیص بیماری و با اتصال دارو بر گیرنده های خاص سلول مورد نظر انجام می شود. پس از تایید تشخیص بیماری، از یک ماده رادیواکتیو درمانی متصل شده به همان دارو یا بسیار مشابه به داروی قبل جهت درمان استفاده می شود. این روش طی سالیان طولانی و با استفاده از ید -131 رادیواکتیو برای تشخیص و درمان سرطان تیروئید استفاده می شده است.
بنابراین ترانوستیک را می‌توان نوعی راهبرد درمانی مناسبی برای پزشکی شخصی، فارماکوژنومیکس و تصویربرداری مولکولی دانست تا بدین وسیله بتوان راهی در جهت توسعه درمان‌های نوین پدید آورد و با بهره از درک مولکولی بهتر، در انتخاب داروهای مؤثرتری عمل کرد. درنهایت، محققان بر این باورند که ترانوستیک می تواند در پاسخ به درمان‌ها نظارت داشته و ایمنی و درجه تأثیر دارو را افزایش دهد و از درمان‌های نابجای بیماران جلوگیری کند و درنهایت منجر به کاهش بخش زیادی از هزینه‌های درمان در تمام نظام سلامت گردد.
در این سخنرانی به بررسی برخی از  رادیو رادوهای تراتوستیک و کاربردهای اخیر شان در مطالعات پیش بالینی و بالینی خواهم پرداخت.
 

سخنران:

دکتر مهشید کیانی

دانشجوی دکتری تخصصی داروسازی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

زمان: سه شنبه 23 شهریور ماه 1400 - ساعت  19 الی 20

 

شرکت در وبینار برای عموم رایگان است ولی در صورت نیاز به گواهی شرکت، باید مبلغ 50000 تومان (50 هزار تومان) از طریق حساب کاربری خود قسمت پرداخت سفارشی واریز نمایید تا گواهی برای شما صادر گردد.

 

لینک حضور در کارگاه از طریق ایمیل و پیامک ارسال خواهد شد.

لازم به ذکر است احتمال دریافت ایمیلهای آزمایشگاه در اسپم ( spam) وجود دارد.

 

کاربران محترم،
فیلم رویدادهای آنلاین توسط آزمایشگاه پیش بالینی ضبط خواهد شد و مطابق قوانین کپی رایت؛ هرگونه ضبط ، تکثیر و نشر تمام یا بخشی از مطالب و فیلمهای رویدادهای آموزشی که از سوی آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می گردد، مشروط به دریافت رضایت کتبی از آزمایشگاه می‌باشد و در غیر این صورت پیگرد قانونی دارد. ©️