بازديد معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از آزمايشگاه پيش باليني

06 بهمن 1399 | 186 بازدید
دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در بازديدي در تاریخ 6 بهمن 1399 در جريان فعالیت‌های دانش‌بنیان آزمايشگاه پيش باليني قرار گرفت و بر لزوم راه‌اندازی مراکزی مشابه درکل کشورتاکید کرد.
بازديد معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از آزمايشگاه پيش باليني

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران آزمایشگاه پیش بالینی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و هیئت همراه 6 بهمن‌ماه 99 از بخش‌های مختلف این آزمایشگاه بازدید کرد.

این بازدید که با حضور دکتر سعید سرکار، دکتر محمدرضا آی رئیس، دکتر حسین قدیری معاون اجرایی و دکتر احسان شریف معاون علمی و پژوهشی آزمایشگاه پیش بالینی صورت گرفت، دکتر فرید نجفی با تجهیزات مختلف آزمایشگاه، تصاویر اخذ شده با دستگاه‌های تصویربرداری پیش‌بالینی و ویژگی‌های آن‌ها آشنا شد.

فرید نجفی در این بازدید با تأکید بر ارزشمندی کارهای انجام‌شده در این مرکز افزود ایده کلی این مراکز رشد و پژوهشی قابل تسری به دانشگاه‌های دیگر است.

این ایده می‌تواند برای دانشگاه‌های دیگر مطرح و با مکاتبات گسترده به ریاست آن‌ها اطلاع‌رسانی شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به این موضوع که می‌توان شبکه‌ای با مرکزیت آزمایشگاه پیش بالینی طراحی کرد و شعب دیگر با پراکندگی مناسب در سطح کشور توزیع شوند بیان کرد این همکاری می‌تواند در قالب تفاهم‌نامه صورت پذیرد.

احسان شریف در این دیدار به کاربردهای مختلف تصویربرداری پیش بالینی اشاره کرد و در ادامه ویژگی‌های برجسته این آزمایشگاه را در مقایسه با آزمایشگاه‌های موجود در جهان در این دانش از جمله دانش‌بنیان بودن اساس این مرکز، اختصاصی بودن دستگاه‌ها و وجود اتاق عمل جداگانه برای حیوانات بیان کرد.

محمدرضا آی، آماری از فعالیت‌های آزمایشگاه شامل ساعات خدمات‌دهی، تعداد پروژه‌های انجام یافته از دانشگاه‌هایی زیر نظر وزارت علوم و بهداشت، تعداد کارگاه‌های برگزار شده و افراد شرکت‌کننده در این کارگاه‌ها با هدف بالا بردن سطح آگاهی محققان ارائه داد.

تصاویر