سخنرانی دکتر شریف معاونت علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی

سخنرانی دکتر شریف معاونت علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی مورخ 98/06/06 در نخستین دوره آموزشی اخلاق و اصول کار با حیوانات مختص مدرسین که توسط وزارت بهداشت برگزار شد.

دوره آموزشی ملی اخلاق و اصول کار با حیوانات آزمایشگاهی به میزبانی مرکز تحقیقات بیماریهای نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران و با حضور جناب آقای دکتر شریف معاونت علمی و فناوری آزمایشگاه پيش‌بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 

اولین دوره تابستانی اخلاق و اصول کار با حیوانات آزمایشگاهی ویژه تربیت مدرسین به صورت تئوری و عملی از یکم تا  هفتم شهریور ماه توسط کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در پایگاه و مرکز تحقیقات بیماری های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران در محل این پایگاه در روستای اکنلو  همدان برگزار شد.

 

دکتر احسان شمسی کوشکی دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور که در ۶ مرداد ماه امسال در طی بازدید از آزمایشگاه پیش‌بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران به روند صحیح کار با حیوانات در این مجموعه اشاره داشتند، در این دوره نیز با تأکید بر اینکه برگزاری این مدرسه، آینده پژوهش های حیوانی کشور را از نظر کیفی، فنی و اخلاقی تحت تاثیر قرار خواهد داد اعلام کردند: از این پس، دوره های آموزشی مورد تایید وزارت بهداشت برای کار بر روی حیوانات و ملاحظات اخلاقی آن، کارگاه هایی خواهد بود که توسط مدرسان شرکت کننده در این دوره برگزار شود.

 

این دوره با حضور شرکت کنندگانی از ٢۵ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد که دکتر شریف معاونت علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز حضور داشتند و با اشاره به دستاورد‌های آزمایشگاه پيش‌بالینی در حوزه‌ی اخلاق و کار آزمایشگاهی با حیوانات و ارائه روش‌های متناسب با پژوهش‌های اخلاقی کار با حیوانات در آزمایشگاه پيش‌بالینی جزو برترین سخنرانان دوره انتخاب شدند.

 

مواردی که در این دوره مورد بحث و تحلیل قرار گرفته شد عبارت اند از: اصول اخلاق در کار با حیوانات آزمایشگاهی، روشهای جایگزین استفاده از حیوانات آزمایشگاهی، اصول متدولوژی پژوهش با حیوانات آزمایشگاهی، بیولوژی و روشهای تکثیر و نگهداری حیوانات، اصول تحقیق بر روی حیات وحش، ایمنی در کار با حیوانات، اصول مدلسازی بیماری‏ها، مبانی تشخیص حالات ناخوشایند، مبانی بیهوشی و بی‏دردی در حیوانات آزمایشگاهی، اصول جراحی تجربی و اصول پایان کار با حیوانات.

تصاویر

دیدگاه ها (1)

محسن 11 شهریور 1398 - 15:37
سلام من از علوم پزشکی شهید بهشتی هستم. درباره نحوه نوبت دهی وعکس برداری pet scan وهم‌چنین هزینه آن سوال داشتم..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ارسال دیدگاه

15 + 5 =
Loading