07 مرداد 1399 | 70 بازدید

اطلاعیه شماره 2 سمپوزیوم 2020

سومین سمپوزیوم کاربرد تصویربرداری در تحقیقات پیش بالینی
06 مرداد 1399 | 56 بازدید

اطلاعیه شماره 1 سمپوزیوم 2020

سومین سمپوزیوم كاربرد تصويربرداري در تحقيقات پيش باليني
29 تیر 1399 | 34 بازدید

از میکروسی تی در تصویربرداری های سکته مغزی و انفارکتوس مغزی استفاده می شود

میکرو سی تی، ابزاری قدرتمند برای تصویربرداری متوالی از مدل های حیوانات است. با این حال، کنتراست رزولوشن بافت نرم، به ویژه درمغز، برخلاف کاربردهای فعلی CT درعرصه بالینی، برای آنالیز دقیق کافی نیست. در این پژوهش محققین CT تقویت شده با ماده حاجب (CECT) را بر روی مدل‌های انفارکتوس مغزی موش آزمایشگاهی و ایسکمی کبدی مورد بررسی قرار دادند. این مطالعه نشان می دهد که روش اسکن CECT در جوندگان برای ارزیابی های کمی و کیفی ضایعات پاتولوژیک در بافت ها/ اندام هایی از جمله مغز مفید است و همچنین برای مطالعات بلندمدت حیوانات مناسب می باشد.
24 تیر 1399 | 38 بازدید

از بیماری های سیستم عصبی مرکزی (پارکینسون) تصویربرداری شده است

در این پژوهش طی بررسی های in Vivo که در زمینه ی بیماری پارکینسون انجام شده، محققین نشان داده اند که میزان گیرنده های دوپامین استریاتال به صورت معنی داری متناسب با بیان آن در حالت ex Vivo می باشد.
23 تیر 1399 | 43 بازدید

با استفاده از تصویربرداری اپتیکی مانیتورینگ داخل بدن حیوانات زنده از بیماری های عفونی انجام می شود

دوربین های تصویربرداری بیولومینسانس اختصاصی (BLI)، می توانند نور ساطع شده از حیوانات زنده را در زمان واقعی ضبط کنند که این روش اجازه می دهد به نظارت صورت غیرتهاجمی و طولی از موقعیت آناتومیکی باشد و رشد میکروارگانیسم های عفونی با قدرت سیگنال BLI اندازه گیری شود. این تکنولوژی در حالی که به طور چشمگیری تعداد حیوانات مورد نیاز در مطالعات تجربی را کاهش می دهد به سرعت در حال ارائه اطلاعات بسیار مفیدی می باشد.
22 تیر 1399 | 34 بازدید

از نانو ذرات جدیدی در تصویربرداری پیش بالینی استفاده می شود.

نانوذرات نسبت به داروهای ماده حاجب با مولکول‌های کوچک، مزیت های زیادی مانند زمان اقامت طولانی در خون، پتانسیل ردیابی سلولی و کاربردهای تصویربرداری هدفمند را دارند. علاوه براین، به دلیل وجود جمعیت رو به رشد بیماران مبتلا به اختلال کلیوی و بیماران حساس به ماده حاجب یددار، نیاز به داروهای ماده حاجب CT جدید احساس می شود. در این مقاله ی مروری، کورمود و همکارانش اصول شکل گیری تصویر CT و تولید ماده حاجب CT را مورد بحث قرار می دهند.
17 تیر 1399 | 43 بازدید

از بیماری های سیستم عصبی مرکزی (آلزایمر) تصویربرداری شده است.

پروب های جدیدی برای تصویربرداری SPECT تولید شده است که در چندین تحقیق بر روی مدل های موشی آلزایمر مورد بررسی قرار گرفتند. در این پژوهش محققین مشتقات پیریدیل بنزوفوران را که با 123-I نشان گذاری شده و تجمع پلاک های Aβ در مغز موش Tg2576 که توسط SPECT / CT تصویربرداری شده را مورد بررسی قرارداده اند و اتورادیوگرافی از آن تهیه شده است.
16 تیر 1399 | 29 بازدید

پروب هایی برای تصویربرداری اپتیکی از عفونت های باکتریایی در مدل های in vivo طراحی شده است

تصویربرداری مستقیم از باکتری ها، تشخیص دقیق و نظارت بر بیماری و پاسخ به درمان را در زمان واقعی فراهم می کند. اخیرا در زمینه تصویربرداری اپتیکی از عفونت پیشرفت هایی در طراحی پروب خاص و فلوروفور به وجود آمده است و تصویربرداری اپتیکی از عفونت به یک روش ممکن برای تشخیص دقیق در کلینیک تبدیل شده است.
15 تیر 1399 | 27 بازدید

از میکرو سی تی در درمان و تصویربرداری های tumorogenesis استفاده می شود

در سال 2010 در طی پژوهشی محققین برای بهره برداری بیشتر از قابلیت‌های تصویربرداری‌ها، دو مدالیته micro-CT و micro-DSA را در یک سیستم واحد ترکیب کردند تا داده‌های مورفولوژیکی و عملکردی را از تومور به طور هم زمان بدست آورند. سپس مشخصات این سیستم را به طور کامل در مقاله شان شرح دادند. این روش تصویربرداری می تواند برای درک بهتر آنژیوژنز تومور مورد استفاده قرار گیرد و زمینه ای برای ارزیابی روش‌های درمانی ضد رگ زایی (anti-angiogenic) باشد.
09 تیر 1399 | 46 بازدید

ترکیب روش های تصویربرداری سبب مطالعات دقیق تری در زمینه پیش بالینی می شود

ترکیبی از روش های تصویربرداری با وضوح بالا مانند micro CT با micro SPECT هم اطلاعات آناتومیکی و هم عملکردی را در اختیار محققین قرار می دهد و در بررسی طیف وسیعی از شرایط مانند انکولوژی، اختلالات قلبی عروقی، عصب شناسی و التهاب مفید است.